Dołącz do akcji Rower Pomaga i zdobądź rower dla potrzebującego dziecka


Miasto Nowy Sącz zostało zarejestrowane w ramach akcji Rower Pomaga. Głównym jej celem jest nakłanianie uczestników do jazdy na rowerze. Za kilometry przejechane na rowerze organizator akcji – Fundacja Ekologiczna Arka przekazuje rower dziecku z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej. Już od dzisiaj rejestrować mogą się Sądeczanie, którzy chcą wziąć udział w akcji i zdobyć rower dla potrzebującego dziecka z Nowego Sącza.

Jak informuje dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza Marta Wieciech-Kumięga Nowy Sącz został zarejestrowany i od dzisiaj można rejestrować po adresem podanym na plakacie przejechane kilometry. – Akcja ma na celu promocję zdrowego życia i działań na rzecz ochrony środowiska – Jeździsz na rowerze, dbasz o zdrowie i chronisz środowisko. Po zebraniu 20 000 km przejechanych na rowerze dostaniemy rower, który będzie darowany potrzebującemu dziecku z Nowego Sącza. Uczestnicy akcji na stronie rowerpomaga.pl sprawdzą także o ile ograniczyli emicję CO2 do powietrza – Po wpisaniu ilości przejechanych kilometrów na rowerze każdy może zobaczyć o ile ograniczył emisję dwutlenku węgla do powietrza w stosunku gdyby tą samą trasę pokonał samochodem – dodaje Marta Wieceich Kumięga.

Jak to działa?

Wpisz przejechane kilometry na rowerpomaga.pl. Twój wynik zostanie dodany do specjalnego licznika kilometrów wraz z wynikami innych rowerzystów. Czym więcej wspólnie przejedziemy kilometrów, tym więcej potrzebujących dzieci otrzyma nowe rowery.

Głównym celem akcji jest wspólnie z Wami przejechać 1 000 000 kilometrów. Co 20 000 kilometrów jeden rower będzie przekazywany dla potrzebującego dziecka.

Dodatkowo w czasie trwania akcji będą pojawiać się cele szczegółowe zgłaszane przez gminy, firmy czy organizacje rowerowe. Każda z nich może ustawiać swój limit  kilometrów oraz liczbę rowerów, którą chce przekazać dla dzieci.

Zasady zgłaszania tras rowerowych

Do akcji można zgłaszać trasy rowerowe, które spełniają następujące kryteria:

  •     Zostały przejechane w 2016 roku
  •     Znajdują się na terenie Polski
  •     Długość trasy nie przekracza 300 kilometrów. W przypadku dłuższych tras bardzo prosimy o kontakt w celu ich weryfikacji.

Trasy, które nie spełniają powyższych kryteriów mogą zostać przez organizatora usunięte z licznika kilometrów.

Idea akcji

Rower pomaga ludziom – jazda na rowerze sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i odpowiedniej kondycji. Poruszając się rowerem, szybciej dotrzesz na miejsce niż autobusem, autem czy pieszo. Korzystając z roweru, nie płacisz za benzynę, bilety i obowiązkowe ubezpieczenie.

Rower nie szkodzi Ziemi – rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę. Dlatego tak ważna jest promocja kultury rowerowej wśród Polaków. Chcemy, by coraz więcej osób wybierało dwa kółka, co przełoży się na komfort życia obecnych i następnych pokoleń.

Rower daje radość dzieciom – dowolną odległość pokonaną na rowerze możesz wpisać na naszej stronie. Każde 20 000 kilometrów przejechanych przez dobrowolnych uczestników w dowolnym miejscu akcji sponsorzy akcji nagrodzą rowerami, które przekażemy do Domów Dziecka.

Rower integruje – gminny, firmy i organizacje rowerowe mogą zgłaszać swoje własne szczegółowe cele rowerowe. Do każdego celu będzie przypisana dodatkowa pula rowerów dla potrzebujących dzieci. To doskonały sposób, by wesprzeć Domy Dziecka ze swojej okolicy i zintegrować lokalną społeczność wokół wspólnego celu.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: http://rowerpomaga.pl/

20160812_rower_pomaga_01