Premia specjalna gmina Szaflary


Pitoniówka to jeden z najciekawszych podjazdów na trasie tegorocznego Tour de Pologne. Właśnie tu, na trasie piątego etapu wyścig, znajduje się Premia Specjalna Gmina Szaflary.

Gmina Szaflary to niezwykły turystyczny region – serce Podhala, które ma wszystkie atrakcje na wyciągnięcie ręki. Przepiękne miejsce, które od niedawna dynamicznie rozwija swój turystyczny potencjał. Dzięki położeniu jest doskonałym miejscem do treningu dla sportowców. Powstały już obiekty specjalizujące się we współpracy z zawodowymi sportowcami i klubami, oferujące im pełne zaplecze treningowe. Słynna Pitoniówka, znana z wielu lokalnych wyścigów, przyciąga kolarzy, a także turystów rowerowych, dla których przygotowano znakomite trasy z malowniczymi widokami na Tatry. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy kolarstwa górskiego, bo odpowiednio oznaczone trasy szutrowe pozwalają na poznanie lokalnych atrakcji i zabytków.

„Tour de Pologne to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Zabiegaliśmy o to, by narodowy wyścig przejeżdżał przez naszą gminę. Wskazałem Pitoniówkę, która jest znana nie tylko wśród lokalnych mieszkańców. Chcemy przygotować wiele atrakcji, tak aby przyciągnąć wielu kibiców i aby poczuli się oni uczestnikami wspaniałego kolarskiego święta.” – powiedział Rafał Szkaradziński, Wójt Gminy Szaflary.

Premia Specjalna Gmina Szaflary znajduje się na 102 kilometrze piątego etapu z Wieliczki do Zakopanego. Peleton 73. Tour de Pologne powinien pojawić się tu niedługo po godzinie 15.

Źródło: www.tourdepologne.pl