73. TdP w Nowym Sączu

Kolejny raz w historii Nowy Sącz będzie gościł jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie – 73. Tour de Pologne! W tej edycji tylko nasze miasto będzie podwójnym gospodarzem – mety 3. etapu z Zawiercia do Nowego Sącza, a także startu do 4. etapu, który zakończy się w Rzeszowie.

20150806_start_5_etap_tdp_ns_24

Dzięki staraniom prezydenta Ryszarda Nowaka Nowy Sącz znalazł w gronie miast-organizatorów Tour de Pologne i skorzysta z promocji na ogromną skalę m.in. poprzez relacje telewizyjne w kilkudziesięciu stacjach z Europy i całego świata! Wydarzenie na całym globie będą śledzić milionów telewidzów, a nasze miasto będzie mogło pokazać swój potencjał i ogromne możliwości.
Warto dodać, że Nowy Sącz jako gospodarz dwóch etapów będzie promowany podczas najważniejszego na świecie kolarskiego wydarzenia – Tour de France!

ETAP 3: ZAWIERCIE – NOWY SĄCZ [14.07]


Trzeci dzień wyścigu to prawdziwy maraton – etap z Zawiercia do Nowego Sącza liczy aż 240 kilometrów. Na początku trasy kolarze będą mogli podziwiać uroki wyjątkowej Jury Krakowsko-Częstochowskiej i powalczą na lotnej premii w Wadowicach. Druga część etapu, to coraz więcej wzniesień i trzy górskie premie: Wysokie, Mystków i Kunów. Po wjeździe do Nowego Sącza na peleton czeka Premia Specjalna Koral i trzy rundy po 7,4 km. Rok temu etap zakończył się niespodzianką – do mety dojechała ucieczka, a triumfował Maciej Bodnar.

Zobacz mapkę przejazdu kolarzy przez Nowy Sącz:

etap3-1

Mapa wysokościowa: 

etap3-5

ETAP 4: NOWY SĄCZ – RZESZÓW [15.07]

Nowy Sącz to jedyne miasto, które gości peleton 73. Tour de Pologne przez dwa dni. Fantastyczną atmosferę jednego z najpiękniejszych miast Małopolski kolarze poznali już podczas zeszłorocznej edycji wyścigu. W piątek (15 lipca) z sądeckiego Rynku wyruszą na trasę czwartego etapu (218 km) do Rzeszowa. Pagórkowaty odcinek prowadzi przez malownicze fragmenty Małopolski i Podkarpacia. Na trasie znajdują się górskie premie w Zaklikówce, Gminie Lubenia oraz Jasiennikach. Po przyjeździe do Rzeszowa kolarze przejadą trzy rundy po 6 km i zafiniszują w al. Cieplińskiego.


Zobacz mapkę przejazdu kolarzy na trasie 4. etapu Nowy Sącz – Rzeszów:

etap4-1

Mapa wysokościowa: 

etap4-5

Więcej na: www.tourdepologne.pl.