Witamy na piątym etapie Tour de Pologne


W chłodzie i deszczu rozpoczął się piąty etap 73. Tour de Pologne UCI World Tour – długi, górski odcinek z Wieliczki do Zakopanego. W żółtej koszulce lidera jedzie dziś Fernando Gaviria (Etixx – Quick Step).

Po dwóch płaskich i dwóch pagórkowatych etapach 73. Tour de Pologne wjeżdża w wysokie góry. Kolarze mają dziś do pokonania aż 225 kilometrów. Na 102 kilometrze, na podjeździe Pitoniówka znajduje się Premia Specjalna Gmina Szaflary. Około godziny 16 peleton po raz pierwszy minie linię mety w Zakopanem i wjedzie na pierwszą z dwóch 50-kilometrowych rund wokół stolicy Tatr. Znajduje się na nich aż siedem Górskich Premii TAURON pierwszej kategorii: Kościelisko Butorowy Wierch (x3), Ząb (x2) oraz Głodówka (x2). Na trasie są również dwie Lotne Premie LOTTO – Poronin oraz Kościelisko – obie na drugim okrążeniu. Finisz pod Wielką Krokwią w Zakopanem przewidziany jest na 18:40.

Klasyfikacja generalna SKANDIA: Fernando Gaviria (Etixx – Quick Step)
Najlepszy Góral TAURON: Alessandro Tonelli (Bardiani CSF)
Najlepszy Sprinter HYUNDAI: Fernando Gaviria
Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO: Jonas Koch (VERVA Activejet)
Najlepszy Polak LOTOS: Michał Kwiatkowski (Team SKY)
Najlepsza drużyna: Etixx – Quick Step

Trasa V etapu: http://tourdepologne.pl/pl/trasa/?id=5
Zapowiedź video V etapu https://www.youtube.com/watch?v=ASWwwS707Q4
Podsumowanie IV etapu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=dL2nlhNCgFs

Relację TVP Live można śledzić na stronie: http://tourdepologne.pl/pl/live/, a relację tekstową w oficjalnej aplikacji Tour de Pologne http://tourdepologne.pl/tdp-app/. Zapraszamy również na Twitter, Facebook i Instagram

Źródło: tourdepologne.pl